?גלישה בגלשן, הפלגה בסירה – מה ההבדל

 גלישה בגלשן, הפלגה בסירה – מה ההבדל?

מפליגים בסירה

כאשר מדובר על הפלגה בסירה, מדובר על פעילות הקלה משמעותית מאשר הגלישה. ראשית, הפלגה בסירה מתאפשרת גם באמצעות סירה ממונעת, כך שכל שנדרש מהמפליג הוא יכולת טכנית מינימאלית של הנעת הסירה. מנגד, ישנן סירות אשר חותרים בהן ידנית ואז מדובר על פעולה אקטיבית של ממש שאפילו מוגדרת כענף ספורט.

בהפלגת הסירה הידנית הנעשית על ידי משוטים, ישנו צורך בחתירה על מנת לדאוג להנעת הסירה. לרוב לא מדובר על פעילות סבוכה או מורכבת מדי. את ההפלגה עושים בישיבה, בעת שהאיבר הפועל יותר מכל הוא הידיים, בעזרתן חותרים וכך נעים הלאה במי הים. בסירות הממונעות הידיים משמשות רק לניווט וכיוון הסירה בלבד.

גולשים על הגלשן

לא מעטים אלו שניסו וקיוו להצליח ללכת על המים. כאשר מדובר על גלישה בים, מדובר על הדבר הקרוב ביותר לללכת על המים. בשונה מהפלגה בסירה, בפעילות הגלישה ישנו שימוש נרחב בכל הגוף: החל מהידיים, דרך שרירי הבטן ועד לרגליים. הגלישה מורכבת ומאתגרת יותר מהסיבה שבאקט זה ישנו מגע ישיר עם המים ועם הים הגדול. בעוד הפלגה בסירה לעתים לא מצריכה שום כישורים או הכשרה, בגלישה ישנו צורך בקורס והכוונה ממוקדת על מנת להתמודד עם הים הגדול.

כאשר מתחילים לגלוש, חשוב ליצור חוויה טובה ככל הניתן על מנת לצבור ביטחון אל מול הים הגדול. ראשית, ההמלצה היא להתחיל את הגלישה בתנאים טובים ולא סוערים מדי. ההתמודדות עם הים לא כל כך קלה, ובעת שבוחרים להתחיל ללמוד גלישה בתנאים סוערים וקיצוניים, החוויה שתתקבל היא לא בהכרח טובה.

בנוסף, חשוב להתחיל את למידת רזי הגלישה עם גלשן לימודי המיועד לקהל הגולשים המתחיל. לכן, הגלנשים המתחילים מתבקשים להצטייד בגלשן בעל נפח גדול היאפשר את לימוד הגלישה על הצד הטוב ביותר. הגלשנים הלימודיים הינם עבים יותר מאלו המקצועיים ואפילו החומרים ממנו הוא עשוי שונים מזה ממנו עשוי המקצועי.

הקיץ הגיע, קופצים לים!

הקיץ הינו הזמן הנפלא להתחיל ללמוד גלישה. הילדים הלומדים במסגרות החינוכיות יוצאים לחופשה גדולה בת חודשיים. ניתן להעניק להם מימד של חוויה המגלם בתוכו גם לימוד וגם ערכים. על מנת לקיים קייטנות גלישה ישנו צורך בערים עם ים. כך לדוגמא ניתן למצוא קייטנת גלישה בהרצליה , אשר מעניקה לילדים כלים להתמודד עם הים הגדול. דרך התמודדות עם גלי הים, צוברים הילדים ביטחון, ועם הצלחתם בפעולת הגלישה נצבר להם גם ביטחון עצמי ואישי המקדם אותם גם בים וגם לאחר מכן בחייהם.

בקיץ הים רגוע והגלים קטנים, כך שמדובר על תזמון מצוין להתחיל ללמוד את ענף הגלישה המרתק, המעניין והמאתגר. הים הינו אחד מאטרקציות רבות המושכות אליהן קהל ילדים רב בחודשי הקיץ, כך שעם הרשמתם לקייטנת גלישה, יזכו הילדים גם להנות מהמקום האהוב עליהם כל כך, וגם לצבור חוויה לימודית שונה וחוצת שיגרה.

Skip to content