!החופש בא – וזה הזמן להינות בים

 החופש בא – וזה הזמן להינות בים!

החופש הגדול הינו החופש החביב ביותר על הילדים. לצד החופשות הקצרות יחסית אשר ניתנות להם במהלך שנת הלימודים, הרי שהחופש הגדול שונה מכל השאר – גם בעקבות אורכו וגם בעקבות העונה בשנה בה הוא נערך. חודשי הקיץ הינם חודשים נפלאים להעצים את הילדים ולהקנות להם ערכים מוספים שונים אשר לעתים קשה להקנות להם במהלך שנת הלימודים.

הקיץ זו תקופה מצויינת לצאת אל הים, בין אם ליום כיף, ובין אם בחופשות ארוכות יותר. הים מאפשר לנו לחוות אותו בכמה רבדים, ניתן לגלוש, ניתן לשוט, ניתן לעשות אטרקציות ספורט והרשימה עוד ארוכה!

אחת האטרקציות האהובות על ישראלים בשנים האחרונות היא הפלגה ביאכטה – ניתן לעשות זאת עם חברים, עם משפחה, לצאת לכמה ימים אל הים, ולחזור. חווייה שלא תישכח לעולם!

אטרקציה נוספת וחדשה יחסית המיועדת לילדים אשר לא הספיקו לחוות את הים, הינה קייטנות גלישה.

ישראל עשירה בחופי ים נפלאים אשר מאפשרים לילדים להנות לאורך השנה וגם בסוף השנה בחופש הגדול, משיעורי גלישה. כאשר מדובר על החופש הגדול ועל הרשמה לקייטנות, ישנה קייטנה ייחודית, אשר קצת שונה ואקזוטית בנוף הקייטנות הסטנדרטי: קייטנת גלישה.

לא מעטות הקייטנות אשר חורטות על דגלן רק להוציא את הילדים מהשגרה ולשבור כל מסגרת אפשרית, אך קייטנות הגלישה דווקא מעודדות את המסגרת לצד היציאה משגרת הלימודים המוכרת. בקייטנות הגלישה מקופלים ערכים רבים תוך הצבת מטרות לילדים המשתתפים בקייטנה. התגברות על פחדים, שיתוף פעולה והמון כייף הם רק חלק ממטרות הקייטנה.

התגברות על פחדים

ישנם ילדים אשר מביעים חשש מהשהות בים. הגלים הגדולים, המים העמוקים וחוסר השליטה מול הים הגדול לעתים מצטיירים כאיום ממשי עבור ילדים. קייטנות הגלישה מעניקות לילדים את הביטחון הנחוץ להם בים ומחוצה לו והשהות בים הופכת מפחד לאתגר. עם נוכחותם של הילדים בים וההצלחה במשימות השונות במסגרת הקייטנה, עולה הביטחון האישי ומחזקים אותם לחיוב על ההישגים השונים.

שיתוף פעולה

אחד הדברים החשובים ביותר עליהם ניתן הדגש בקייטנות הגלישה הוא שיתוף הפעולה בין הילדים המשתתפים. בקייטנות הסטנדרטיות מתמודדים הילדים עם משימות ופעילויות פשוטות על הארץ, אך כאשר מדובר על קייטנת גלישה מדובר על התמודדות מול מרחב גדול בים האינסופי. בקייטנה שמים דגש על ערך החברות, שיתוף הפעולה והתלות של אחד בשני על מנת לצלוח אתגרים שונים בים הגדול.

בעיקר כייף

בין אם מדובר בהפלגות ביאכטה, במסיבות על סיפון של ספינה, בקייטנות גלישה, או סתם ביום כיף בים – החופש הגדול הוא הזדמנות מצויינת לחבר את הילדים אל הים ולספק להם חוויות שלא ישכחו לעולם.

Skip to content