רישיון סקיפר ליאכטה

 רישיון סקיפר ליאכטה

רישיון סקיפר

רישיון סקיפר מתאים לכל אדם מגיל 18 ומעלה.

הרישיון  יאפשר לכם להפליג כסקיפר על כל כלי שייט עד 24 מטרים, בכל מדינה בעולם. 

כדי לזכות ברישיון זה עליכם להפגין ידע במכונאות, תפעול היאכטה, כישורי ימאות וניווט.

מכונאות יאכטה

בקורס תקבלו ידע בסיסי בהכרת המנוע של הכלי השייט.

ימאות

ללמוד את אומנות המפרשים, חוקי הדרך בים, עבודה עם חבלים

תימרוני מנוע, מטאורולוגיה והכי חשוב ללמוד איך לחשוב כמו ימאים.

ניווט מכשירים

שליטה בג’י. פי. אס. ימי, אמצעי הצלה לווינים, מד עומק ,מד מהירות ומכשירי קשר.

ניווט חופי

נלמד ונכיר מפות ימיות, תיכנון מסלולי הפלגה בחול דרכים שנות לאתר מיקום וספינה על מפות.

קורס מעשי

במעשי נלמד שליטה על יאכטת מפרשים, בימאות ניווט ומכונאות בשטח על המים.

נכין אותך טוב טוב לקראת המבחן המעשי.

משך הקורס – 4 חודשים או עד שתהיה סקיפר

-סקיפר-פוסידון רישיון סקיפר ליאכטה 

צור קשר דפים פנימיים קורסים

ajax_loader רישיון סקיפר ליאכטה

אז מה זה בכלל קורס סקיפרים?

כל מי שאוהב את הים וחולם להפליג במקומות שונים בעולם, בוודאי שמע את המושג “קורס סקיפרים” אבל לא ידע מה זה בעצם אומר, מה לומדים במסגרת הקורס, מה עושים לאחר מכן ומה נדרש ממי שרוצה לצאת ללב ים ולצאת למסעות בכלי שייט. אם כן, קורס סקיפרים הוא למעשה הקורס שבסיומו תוכלו לגשת למבחנים הדרושים, מבחנים שאם תעברו בהצלחה יזכו אתכם ברישיון משיט 30 של משרד התחבורה, וזהו הרישיון הנחשק להשטת כלי שיט עד לאורך של 24 מטרים ולמרחק של עד 12 מיילים מהחוף (כ-20 ק”מ).

לאחר שתצברו ותק של שנה לפחות תוכלו לשדרג את הרישיון שלכם לרישיון משיט 60, שהוא הרישיון שיאפשר לכם לשוט בלב הים הפתוח. אז מה הן דרישות הקדם לקורס, איך הוא בנוי ואיך עוברים את המבחנים השונים בהצלחה?

מהם הדרישות של משרד התחבורה?

כפי שנכון ביחס להוצאת רישיון על כלי רכב “קלאסי” בן 4 גלגלים, גם בכל הקשור להוצאת רישיון שיט מציב משרד התחבורה דרישות מוקדמות.

במידה רבה מדובר על כללים דומים למדי. קבלת רישיון משיט 30 אפשרית לאחר שיציג התלמיד אישור רפואי וכן אישור שביצע בדיקות שמיעה וראייה אשר תוצאתן חיובית ותקינה. בנוסף לאישורים רפואיים אלה נדרש התלמיד לעבור מבחני תיאוריה (4 בסך הכל) וכן מבחן מעשי אחד (טסט), וזאת בנוסף להשלמת קורס עזרה ראשונה בהיקף של 22 שעות ועם תעודת מוסמך תקפה.

רק עם השלמת כל התנאים הללו ניתן לקבל רישיון ולצאת לדרך, ולכן עוד בטרם תירשמו לקורס סקיפרים מומלץ שתכירו את הדרישות ותוודאו שאתם אכן יכולים לעמוד בהן, כדי לחסוך זמן וכסף במידה ולא.

הידע שעליכם להפגין

אם אתם מעוניינים להוציא רישיון סקיפר אתם צריכים לצבור ידע רלוונטי בנושאים שונים ובעיקר במכונאות, תפעול יאכטה, ימאות וכמובן – ניווט.

נושאים אלה נלמדים במסגרת קורס סקיפרים, ולאורך השיעורים השונים תקבלו את כל הידע הדרוש לכם להכרת מנוע כלי השיט, תלמדו את חוקי הדרך ואת כללי העבודה עם החבלים כדי שתוכלו לחשוב כמו ימאים ולתמרן בים. בנוסף לכך תלמדו לשלוט במכשירי הניווט השונים, בהם ה-GPS, אמצעי הצלה, מד עומק, מד מהירות וכמובן מכשירי קשר. בנוסף תכירו מפות ימיות, תתכננו מסלולי הפלגה בדרכים שונות ותצאו על הים כדי לתרגל השטת יאכטת מפרשים וכדי שתתאמנו בניווט ובימאות.

תרגול טוב ומספק יעזור לכם להגיע למבחן המעשי כשאתם מוכנים וערוכים. נכון, קורס סקיפרים עשוי להיות ארוך יחסית (כשלושה חודשים) אבל עם קבלת הרישיון תוכלו לצאת לים הכחול ולהתחיל לשוט, ועם קצת סבלנות תגיעו גם לוותק הדרוש כדי להשלים את הדרישות להוצאת רישיון משיט 60, שייתן לכם מרחב תנועה גדול עוד יותר ויאפשר לכם להגיע עמוק יותר אל לב הים.

 
[/chapter]

בוא תחיה את החלום

רישיון סקיפר – משיט 30

דבר איתנו
Skip to content