רישיון לסירה עוצמה א

-א1-2 רישיון לסירה עוצמה א

רישיון משיט סירה עוצמה א’

תנאי קבלה:

.רישיון משיט לאופנוע ים מתאים לכל אדם מגיל 16 ומעלה

מהלך הקורס:

.מהרגע שנרשמת לקורס ועד שאתה מקבל את הרישיון אנחנו איתך

הקורס כולל 3 מפגשים, בהם נלמד את כל החומר העיוני למבחן התאוריה

.נעבור מבחני דוגמא זהים 1 ל 1 למבחני מנהל הספנות ובנוסף תוכל לתרגל הכל באתר

.ברגע שאתה מוכן פיקס נגיש אותך לתאוריה

.הקורסים מתבצעים בכל הארץ אצלנו או עם מדריך שמגיע עד אליכם

-משיט-פוסידון-סירה רישיון לסירה עוצמה א 

צור קשר דפים פנימיים

ajax_loader רישיון לסירה עוצמה א

רישיון משיט 12 – מה זה אומר?

כלי תחבורה ימיים כמו אופנועי ים וסירות הם כלי תחבורה שכל אחד בישראל יכול להוציא רישיון לנהיגה בהם, ואין ספק שזה גם פשוט יחסית ללמוד במדינה שיש בה הרבה מאוד ים. לאחר הלימודים שלכם ולאחר שתעברו בהצלחה את מבחן התיאוריה ואת המבחן המעשי, תקבלו כרטיס שמהווה רישיון בעל תוקף כמעט בכל העולם. בדומה לרישיון הנהיגה על כלי רכב עם ארבעה גלגלים, גם כאן נדרש חידוש של הרישיון, אם כי החידוש נדרש מדי חמש שנים. אחד מסוגי רישיונות המשיט המבוקשים יותר הוא רישיון משיט 12, שהוא למעשה הרישיון שמאפשר לכם להשיט סירת מנוע. אם עברתם את גיל 17 ואתם כשירים רפואית, יש לכם את האפשרות להירשם ללימודים מעשיים ותיאורטיים, לעבור את המבחנים הדרושים ולקבל רישיון שאיתו תוכלו לצאת לים הפתוח ולהתחיל לשוט.

הלימודים התיאורטיים לרישיון משיט 12

כחלק מהדרישות לקבל רישיון משיט 12 אתם צריכים לעבור שלב של למידה עיונית, שכולל גם מבחן. בחלק הזה תצטרכו לשלוט בשורה של נושא, בהם יסודות הימאות, היכרות עם הציוד המוגדר כחובה בסירה, כללים בסיסיים במכונאות, כללי בטיחות, עזרה ראשונה ועוד. לאחר שתשלימו את הלימוד עצמו תגשו למבחן העיוני, שכולל כחמישים שאלות. המענה על השאלות הללו יארך בערך שעה. אם תלמדו לקורס היטב ותיעזרו גם במדריכים בעלי ניסיון וידע רב, תוכלו לעבור את המבחן בקלות בניסיון הראשון, מה שיחסוך לכם זמן וכסף בהמשך.

השלב המעשי בלימודים

כעת נותר לכם ללמוד איך שולטים בסירה ואיך מתפעלים אותה כמו שצריך בים הפתוח. בדיוק בשביל זה נועדו הלימודים המעשיים, ובהם תלמדו לבצע תמרונים, להכיר את חוקי הדרך, להפליג לפי מצפן, לקשור חבלים ועוד שורה של נושאים שהם הכרחיים כדי שתדעו מה לעשות כשתהיו בלב ים, ובעיקר כדי שתדעו לשמור על הבטיחות האישית שלכם ושל מי שנמצא איתכם. בתום הלימודים תצטרכו לעבור גם מבחן מעשי, וקבלת ציון עובר במבחן זה היא שמעניקה לכם את הרישיון – ואת היכולת לצאת לדרך.

איך מתנהל הקורס ?

באופן כללי, הלימודים לרישיון משיט 12 מצריכים לרוב 4 שיעורים ללימוד החומר התיאורטי ולתרגול באמצעות מבחנים לדוגמה, וכן תצטרך ללמוד איך להשיט סירה מהירה (עוצמה א’). שלב זה יתבצע כמובן באופן מעשי, ולאחר שתתרגל במרינה את תהליך ההשטה של הסירה תוכל לעבור גם מבחן מעשי. הלימודים יתבצעו תמיד על ידי מדריך מיומן ובעל ניסיון, ואם תרצה לבחון סוגי רישיונות אחרים או להמשיך ללימודים לקראת קבלת רישיון בינלאומי, תוכל לעשות זאת לאחר מכן. אם כן, הצעד הראשון שלך הוא הצעד של קבלת ההחלטה האם זהו סוג הרישיון המועדף עליך, כדי שתוכל להשלים את מסלול הלימודים המתאים, לקבל רישיון ולהתחיל לשוט.

 
[/chapter]

רישיון לסירה עוצמה א – משיט 12

Skip to content